HLAS
SVĚTA
PRO UKRAJINU

postavte s námi mírový památník
na Ukrajině

monument-ukraine

HLAS SVĚTA
PRO UKRAJINU

postavte s námi mírový památník
na Ukrajině

monument-ukraine

Historie tohoto projektu se začala psát v březnu 2023, kdy si svět připomínal první výročí ruské invaze na Ukrajině. Tehdy se mezinárodní mírová organizace HWPL rozhodla podpořit mír na Ukrajině a vyzvala obyvatele z více než 100 zemí světa, včetně Česka, k tomu, aby poslali dopis ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi. “Mírové dopisy” vyzývají ruského prezidenta, aby ukončil probíhající konflikt, jehož výsledkem byla ztráta nespočtu lidských životů.

Mírové dopisy, které označují ruskou invazi na Ukrajinu jako porušení mezinárodního práva a apelují na stažení ruských jednotek z ukrajinského území, dosud podepsalo 251 lidí z 95 zemí světa.

V srdečné prosbě prezidentu Putinovi dopisy znovu zdůrazňují naléhavou nutnost zastavit válku na Ukrajině a zabránit další tragédii. Vzhledem k tomu, že konflikt přetrvává a vyvíjí se v dlouhotrvající utrpení, HWPL je rozhodnuto pozvednout hlas proti eskalujícímu nepřátelství ještě jednou.

letter-to-russia
Za poslední rok se v Praze shromáždily mírové dopisy z celého světa. S blížícími se dvěma lety od začátku ruské vojenské agrese budou tyto dopisy zaslány na Ukrajinu, kde budou zakotveny v nově zřízeném mírovém památníku.

Místo pro tento jedinečný památník je již zajištěno, ale finanční podpora zůstává kritickou potřebou. Vaše podpora prostřednictvím finančního příspěvku bude hrát klíčovou roli při realizaci této iniciativy pro mír na Ukrajině.
DOPISŮ
0
ZEMÍ
0

NAJDETE I SVOJÍ?

Nigérie Japonsko Kazachstán Ghana Keňa Švýcarsko Spojené státy americké Německo Maďarsko Namibie Lesotho Malawi Mozambik Botswana Svazijsko Seychely Jihoafrická republika Zimbabwe Mauricius Zambie Nepál Kolumbie Kamerun Chorvatsko Řecko Nizozemsko Argentina Velká Británie Kosovo Česká republika Turecko Pákistán Irsko Belgie Indie Rwanda Myanmar Filipíny Šalamounovy ostrovy Tuvalu Portugalsko Itálie Kypr Papua Nová Guinea Fidži Vietnam Východní Timor Střední Afrika Dánsko Marshallovy ostrovy Súdán Jižní Súdán Burundi Burkina Faso Čad Somálsko Laos Turkmenistán Bělorusko Tádžikistán Ukrajina Kyrgyzstán Uzbekistán Rusko Samoa Nový Zéland Rumunsko Mongolsko Austrálie Čína Albánie Tchaj-wan Indonésie Uganda Palestina Sýrie Jemen Irák Gruzie Egypt Libanon Svatý Tomáš a Princův ostrov Maledivy Afghánistán Írán Švédsko Austrálie Polsko Kongo Severní Kypr Slovensko Etiopie Tanzanie Pobřeží slonoviny Malajsie

25 000 Kč
případné peníze vybrané navíc použijeme na úhradu pravidelné údržby, aby památník působil vždy upraveně a reprezentativně

Ještě se stále můžete zapojit!

napište dopis

přispějte i malinko

odešlete dopis

Dan Bešta
Ratibořská 748/36,
181 00 Praha 8 – Bohnice

a potom bude tady

KDE TEDY MŮŽU PŘISPĚT?

Číslo účtu: 200 255 2537 / 2010
IBAN: CZ83 2010 0000 0020 0255 2537
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
VS: 38

Kdo jsme?
HWPL

HWPL je mezinárodní mírová organizace založená 25. 5. 2013 v Soulu, která je přidružena k Odboru OSN pro globální komunikaci (UN DGC). V roce 2017 získala poradní status u Hospodářské a sociální rady OSN (ECOSOC), který byl znovu obnoven v roce 2021.

TO JSME MY!